Losos obecný

Losos obecný patří do tažných mořských ryb. Většinu svého života tedy žije v moři. V době tření se ale připlouvá do řek,kde vyvádí nové jedince. Mladí lososy v řekách zůstávají nějakou dobu, než  se vydají do moře,kde dospějí. Velikost lososů se pohybuje kolem 50-100 cm.

Losos obecný je dravá ryba.Živí se malými rybami, jeho nejoblíbenější potrava jsou pravděpodobně drobní sledi.Ale i losos se stává chutnou potravou ,například pro pstruhy v řekách nebo pro žraloky v moři a samozřejmě je chutnou potravou pro nás lidi.

Losos obecný je tučná ryba s růžovým, až červeným masem .Je to velice zdravý s vysokým obsahem omega-3 a omega-6 mastných kyselin, ideální pro těhotné ženy nebo pro lidi co drží dietu. Losos je v poslední době nejvyhledávanější rybou, má totiž nezaměnitelnou a výraznou chuť. Po uvaření je krásně růžový a při správné přípravě by měl být šťavnatý a měl by se lehce rozpadat.Nejčastější úpravy jsou pečení,smažení a v neposlední řadě uzení.Uzený losos je u nás spolu s pokrmy z pangasiuse momentálně nejvyhledávanějsím pokrmem z ryb.

Zanechat komentář

Nejprve je nutné se přihlásit .